Projekty

Konserwsja cyfrowa.png

Gminny Ośrodek Kultury w Wielowsi beneficjentem Konwersji Cyfrowej Domów Kultury

Otrzymaliśmy 168 000 zł !

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gminny Ośrodek Kultury w Wielowsi został beneficjentem grantu w konkursie realizowanym w ramach projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury”, uruchomionego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Tytuł naszego projektu to „Kulturalna wielo-hybrydowa konwersja Gminnego Ośrodka Kultury w Wielowsi”.

W klasyfikacji konkursowej zajęliśmy 86 miejsce, zdobywając 87,5 pkt., co świadczy o naszym sukcesie. Tym bardziej, że jest to pierwszy tak duży projekt, w którym startowaliśmy. Nasz wniosek nie zawierał błędów merytorycznych, ani formalnych.

Projekt ma na celu przeniesienie działań kulturalnych ośrodka kultury do świata mediów cyfrowych. Cel główny to zaistnieć w ogólnodostępnej przestrzeni Internetu. Przeniesienie działań w cyberprzestrzeń jest ważna, szczególnie ze względu panujący czas pandemii. Związane z tym ograniczenia wpływają destrukcyjnie na rozwój kultury. Dzięki nowym technologiom umożliwimy naszym odbiorcom udział w różnych projektach kulturalnych bezpośrednio z domu. Jesteśmy miejscowością oddaloną od miasta. Na co dzień mieszkańcy nie mają możliwości kontaktu z kulturą. Podejmowane do tej pory działania integrujące społeczność lokalną w obecnym czasie zostały mocno ograniczone. Zatem wejście w sferę online wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Planujemy szereg działań i przedsięwzięć, które rozbudują naszą ofertę, min. transmisje na żywo, relacje z działań kulturalnych w formie filmów.

A wszystko to będzie możliwe dzięki podjęciu przez pracowników, współpracowników i wolontariuszy Gminnego Ośrodka Kultury w Wielowsi szeregu szkoleń umożliwiających zdobycie nowych kompetencji cyfrowych. Kwalifikacje te pomogą w stworzeniu wielokierunkowej – wielohybrydowej oferty kulturalnej dla mieszkańców naszej gminy.

Co ważne, dodatkowo oferta ta będzie dostępna również dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Zadbamy również o ważną sferę działania. Powstanie strona internetowa Gminnego Ośrodka Kultury, która zapewni dostęp do bieżących aktualności wydarzeń kulturalnych – również osobom wykluczonym ze względu na wiek, niepełnosprawności.

Planujemy ożywić funkcjonowanie naszego kanału You Tube, strony www.facebook.com/GOKWielowies/

Zapraszamy.

Opublikował(a): GOK Wielowieś Data publikacji: 28-06-2022 10:46 Modyfikował(a): GOK Wielowieś Data modyfikacji: 11-12-2022 21:38

Wydarzenia

Na skróty

Zapisz się do newslettera

Przewiń do góry